Treat™ Muffin Pan
$15.75
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 10.8 in.
W: 15.8 in.
H: 1.2 in.
Material: Carbon Steel
Warranty: 10 Year Warranty
Weight: 1.5 lbs
Made In: China
Capacity: 4 Total Cups
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 10.8 in |
| Width | 15.8 in |
| Height | 1.2 in |
| Weight | 1.5 lbs |
| Material | Carbon Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangle |
| Capacity | 4 Total Cups cups |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Made In | China |
Use & Care
1. Before initial use and after subsequent uses, hand wash with warm, soapy water.
2. Dishwasher use is not recommended, as it may shorten the life of the nonstick coating on your pan.
3. Metal utensils, scouring pads and abrasive cleaners should not be used on nonstick surfaces.
4. Pan is safe to 400° F (205° C). 5. Always use oven mitts to handle a hot pan.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$15.75
MSRP:

Posted by Judy Riter
Posted by Luann LaPointe
Posted by Kathy
Posted by Matt