Loaf Cake Keeper
$18.00
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 11.1 in.
W: 6.5 in.
H: 4.6 in.
Material: BPA-free and Melamine Free Plastic
Warranty: 5 Year Warranty
Weight: 0.7 lbs
Made In: USA
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 11.1 in |
| Width | 6.5 in |
| Height | 4.6 in |
| Weight | 0.7 lbs |
| Material | BPA-free and Melamine Free Plastic |
| Color | Seaglass |
| Shape | Rectangle |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Made In | USA |
Use & Care
1. Before initial use and after subsequent uses, hand wash with warm, soapy water.
2. For storage and display use only. Not for oven use.
3. To lock cake keeper, place lid on top of base.
4. Holding firmly, twist lid clockwise until it clicks into locked position.
5. Let baked goods cool completely before placing on cake keeper base.
6. Cutting cake on cake keeper base will result in scratches and is not recommended unless using a plastic knife blade.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$18.00
MSRP:

Posted by Ariane
Posted by Abby Roane
Posted by Candace
Posted by Lee
Posted by Christine Ojanpa
Posted by Mom
Posted by Janeese
Posted by Gk
Posted by Susan
Posted by Marsha
Posted by Missy
Posted by Lois
Posted by Thomas
Posted by Tracy
Posted by Amy E Phillips
Posted by Maria
Posted by Lee Anne
Posted by C
Posted by Chris
Posted by Julie
Posted by AvGirlTx
Posted by Sharon
Posted by Ellen
Posted by Linda
Posted by Raimonda Guci