13” Crispy Dry Fry Spatter Cover
$18.50
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 13 in.
W: 13 in.
H: 1.1 in.
Material: Stainless steel
Warranty: 5 Year Warranty
Weight: 0.3 lbs
Made In: China
Fits pans 10-12” diameter
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 13 in |
| Width | 13 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 0.3 lbs |
| Material | Stainless steel |
| Color | Gray |
| Shape | Round |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Made In | China |
Use & Care
1. Before initial use and after subsequent uses, hand wash with warm, soapy water.
2. Do not use scouring pads or abrasive cleaners.
3. Always use adequate ventilation when cooking.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$18.50
MSRP:

Posted by Ashley
Posted by Nina
Posted by Silverblonde
Posted by T Gentner