8” Spatter Cover
$3.00
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 7.8 in.
W: 7.8 in.
H: 1.6 in.
Material: BPA-free and Melamine Free Plastic
Warranty: 5 Year Warranty
Weight: 0.2 lbs
Made In: USA
8" Diameter with air vents
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 7.8 in |
| Width | 7.8 in |
| Height | 1.6 in |
| Weight | 0.2 lbs |
| Material | BPA-free and Melamine Free Plastic |
| Color | Clear |
| Shape | Round |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Made In | USA |
Use & Care
1. Before initial use and after subsequent uses, hand wash with warm, soapy water.
2. Top-rack dishwasher safe.
3. For microwave reheating purposes and storage use only.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$3.00
MSRP:

Posted by Lucy
Posted by Carl
Posted by Alan Greenberg
Posted by susan
Posted by Barbara Stauffer
Posted by Kristine
Posted by Robert
Posted by Jan
Posted by Anne
Posted by Pete
Posted by Linda