10 Inch Deluxe Plate Cover
$12.00
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 10.4 in.
W: 10.4 in.
H: 2.3 in.
Material: BPA-free and Melamine Free Plastic
Warranty: 5 Year Warranty
Weight: 0.5 lbs
Made In: USA
Fits plates up to 11" as well as Bacon & Meat Griller
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 10.4 in |
| Width | 10.4 in |
| Height | 2.3 in |
| Weight | 0.5 lbs |
| Material | BPA-free and Melamine Free Plastic |
| Color | Clear |
| Shape | Round |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Made In | USA |
Use & Care
- Before initial use, hand wash with warm, soapy water.
- Always use oven mitt when transferring from the microwave, as pan and lid will become very hot.
- For microwave use only.
- Top rack dishwasher safe.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$12.00
MSRP:

Posted by Deborah Flamboe
Posted by Thomas Ricci
Posted by Rob. B
Posted by Stephen Farkash
Posted by Eric
Posted by Mary Angell
Posted by Charles Betts
Posted by Eugene Gonzales
Posted by Karyn Cohn
Posted by Jaycee
Posted by John Gardner
Posted by Elizabeth Rodriguez
Posted by Nordic Ware
Posted by Denis Hamlin
Posted by Rob Goldsmith
Posted by Catherine
Posted by Mike
Posted by Monika
Posted by Dodie
Posted by YA
Posted by Sally
Posted by Lisa
Posted by Deanna
Posted by Linda
Posted by Shirley
Posted by Carol
Posted by Pickleball
Posted by Jaime Gottlieb
Posted by Stuart B
Posted by Pat