Dough Scraper
$10.00
MSRP:
|
Out of Stock
Product Details
Interior Dimensions:
L: 6 in.
W: 4.5 in.
H: 0.9 in.
Material: Stainless steel with beechwood handle
Warranty: 5 Year Warranty
Weight: 0.4 lbs
Made In: China
California Code 109010 Information: Click here to learn more.
Product Specs
| Length | 6 in |
| Width | 4.5 in |
| Height | 0.9 in |
| Weight | 0.4 lbs |
| Material | Stainless steel with beechwood handle |
| Color | Silver |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Made In | China |
Use & Care
1. Before initial use, wash with warm, soapy water and dry thoroughly.
2. Do not soak or wash in dishwasher as wood can crack or warp.
3. Dough scraper has a functionally sharp edge; use caution.
Product Reviews
Write a Review
Write a Review
$10.00
MSRP:

Posted by Charles Reed
Posted by Nordic Ware
Posted by Ida mok
Posted by Noah